kapat
Startup

Hızlı, şeffaf, dijital sigorta çözümü:Lemonade

lemonade-insurance-bcorp

Geleneksel sigortacılık anlayışını/iş modelini tamamıyla değiştirmek için kurulan, online bir P2P (peer-to-peer) sigorta şirketi olan Lemonade Insurtech alanındaki önemli oyunculardandır.
Lisanslı bir sigorta taşıyıcısı olan Lemonade, chatbotu Maya ile müşterilerine en uygun sigorta poliçelerini sunuyor. Sıfır evrak kullanımını amaçlanan platformdan 90 saniyede kredi kartı ve mobil imza ile sigorta poliçesi satın alınıyor.Hasar oluştuğunda ise Lemonade uygulaması aracılığıyla hasar videoya çekiliyor, yapay zeka durumu analiz edip 3 dakikada hasar ödemesi yapıyor. Dolandırıcılıklarının önlemesi için büyük veri ve makine öğrenimi kullanılıyor.
Lemonade, müşterilerinden tahsil ettiği paranın %20’sini kendi kasasına koyuyor. %20’sini reasürans şirketlerine aktarıyor. %20’sini zor günler için saklıyor kalan %40’ını yardım kuruluşlarına aktarıyor. Hasar ise öncelikli olarak yardım kuruluşlarına ayrılan tutardan karşılanıyor. Buradaki bakiye yeterli olmaz ise zor günler için saklanan tutar kullanılıyor. Bu da yeterli olmaz ise reasürans şirketlerindeki tutar değerlendiriliyor. Yani müşteri hasar ödemesinde mağdur olmuyor, parasını mutlaka alıyor.

Etiketler : dijitallemonadesigorta

Yorumlarınızı Bekliyoruz...